Bílá Luna (Selené)

Demaskování duchovní moci


Konstelaci na téma Bílá Luna jsem se rozhodl ztvárnit jednoduchou vizualizací. (Bílá Luna / Seléné je specifický astrologický archetyp, nejedná se o Lunu / Měsíc, který vidíme na nočním nebi). Selené je imaginární geometrické těleso, jež se pohybuje po dráze dokonalého kruhu.

Bílá Luna přebírá vyprázdněný prostor po archetypu Panny Marie (je jakoby její lacinou ezoterickou náhražkou). Svádí tím, že říká: všechno je snadné, následuj mě.

Lilith je principem opravdovosti a celistvosti, zatímco Bílá luna souvisí s představou fascinující (ale ochromující) dokonalosti (která na Zemi neexistuje).

Pro pochopení souvislostí doporučuji:

1 komentář:

Čeněk Rosecký řekl(a)...

Rozumí správně, že žena pod vlivem tohoto archetypu je "ledová královna" - žena, která není spojena s matkou, ale má koule a chce moc (tatínkova princeznma).

Chápu správně, že ty "laciné ezoterické náhražky" se mohou tvářit i velmi duchovně a vznešeně. Možná dokonce takovými mohou i být, chybí jim ale lidskost a tak mohou být i zneužítím čistého vědění pro osobní ambice (moc), vyplývající ze zranění matkou a bezmoci v původní rodině?

A muž, který jí podlehne, se jí vlastně snaží zachránit a tím slouží své matce, která si z něj udělala partnera a nepustila ho k oslabenému otci?