Placenta - spojení s hloubkou života


Kdy: 1. 12. 2018 10:00 - 18:00
Kde: Přemyslovská 29, Praha 2
Vstupné: 1 200,- kč
Přihlášenízde

Srdečně Vás zveme na celodenní konstelačně/taneční/prožitkový seminář, v rámci kterého se seznámíme s tématem placenty a pocítíme její význam v našich životech.

Spojováním se s esencí, kterou placenta nese, se můžeme lépe ukotvit v našich životech, najít smysl, stabilitu, ukotvit v sobě pocit bezpečí a pocit, že jsem tu na světě správně. Můžeme díky ní vytvořit nové pevné stavební kameny, na kterých můžeme začít stavět život podle našich představ a přání. Sebejistě a s důvěrou v sebe, s pocitem podpory a bezpečného zázemí kolem nás a v nás.

Všichni do jednoho jsme před příchodem na tento svět byli pupečníkem propojeni s naší placentou. Pro miminko v bříšku je placenta celý jeho svět. Vyživuje ho, chrání ho, dodává mu pocit bezpečí, stability a jistoty. Je to spojení s matkou, která je "tam venku", zatímco placenta je "tady uvnitř se mnou", obklopuje mě a je mou součástí.

Málokdo z nás prožil lotosový porod, jehož podstatou je to, že po porodu nedojde k odstřižení pupečníku a placenta zůstává u dítěte, dokud se sama neoddělí. Hlavní funkcí placenty je plod plně vyživit a pokud se, jako je to běžné, odstřihne hned po porodu, je to, jako bychom utrhli nezralé jablko ze stromu. Jablko sice možná potom taky dozraje někde v kamionu, ale nikdy nebude tak šťavnaté a plné výživných látek, jako to jablko, které samo dozraje na sluníčku za přirozených podmínek.

Rituální spojení se s placentou v rámci našeho semináře vám může dodat tuto životní energii, která vám byla odstřihnuta, zpět. S prožitkem, který si ze semináře odneseme budeme moct dále pracovat v rámci dalších pravidelných porodních konstelacích, které pro Vás chystáme, včetně ebooku jako dáreček. Můžeme tak krůček po krůčku vyživovat své vnitřní dítě a dodávat mu pocit bezpečí, opory a zázemí, které potřebuje, a díky kterému můžeme v dospělém životě fungovat se zdravou sebedůvěrou a sebejistotou. Spojení s placentou ve velké míře ovlivňuje naši schopnost plynout a splynout s druhým člověkem, aniž by to pro nás bylo ohrožující (přirozeně fungující kontaktní cyklus). S přirozenou ochranou placenty máme menší potřebu budovat si zdi a ochranné filtry, za kterými jsme pak ve vztazích uzamčeni, takže jsme s druhými – ale přitom „stále sami“.
-----------

SEMINÁŘ:

Seminář je rozdělen do čtyř fází podle 4 přírodních živlů, které společně projdeme (tyto fáze zároveň korespondují se čtyřmi fázemi perinatální matrice podle Stanislava Groffa). Základní myšlenkou je, že vývoj plodu a placenty kopíruje evoluci celého života na Zemi. Smyslem není ponořit se do vlastních porodních traumat, ale zakusit, jak tento proces vypadá ve své zdravé, nezatížené podobě: znovu-obnovit své spojení s placentou a celkem života. Na konci se budeme cítit zregenerovaní, obohacení a v přátelském vztahu s naší super-ochranou, z níž kdysi povstal náš život: s naším lotosem/ diamantem/ placentou.


PROGRAM:

1) VODA / Oceán/ zrození života/ mořská řasa / BPM1

Rozpustíme se do počátků života, který povstal ve vodě. Staneme se mořskou řasou, znovu-zakusíme příjemné pocity embrya v maminčině bříšku, kdy jsme ještě sjednoceni s velkým životem – oceánickým vědomím.

2) ZEMĚ / Přechod na zem/ flora/ fauna/ pestrost a rozmanitost druhů / BPM2

Vyzkoušíme si pestrost života, který přichází s přechodem druhů na souš.

- Pauza na oběd -

3) OHEŇ / Homo sapiens/ zrození prvních lidí/ tlupy / zrození společenství / BPM3

Zakusíme atmosféru prvních tlup v savanách a jejich rodové uspořádání, ochranu mláďat a teritoriální střety.

4) VZDUCH / Život ve složitosti dnešní civilizace/ setkání s placentou jako kotvou v našem životě / BMP4

V této fázi vyvrcholí energie, která se střádala celý den, a my vstoupíme do hlubokého kontaktu s naší placentou.


Na místě od nás dostanete k zapůjčení klapky na oči, abyste během tance nebyli rušeni pohledy druhých, a mohli se příjemně uvolnit sami do sebe za hudebního podkresu. Na samý závěr programu si náš prožitek namalujeme a ukotvíme.***Počet míst na semináři je omezen. Maximální počet účastníků je 15 lidí. Na semináři bude k dispozici drobné občerstvení, káva a čaj.***


CENA: 1200 Kč/ celodenní seminář - platba na místě v hotovosti.


Přihlašujte se prosím skrze formulář níže:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekQ47F8G6a4ocwYbkCoEJRFJBwZjETMzxPZ-opjMce06hFVQ/viewform

REGISTRACE JE ZÁVAZNÁ. POČET MÍST JE OMEZEN, DOPORUČUJEME REZERVOVAT SI SVÉ MÍSTO VČAS.

Děkujeme a těšíme se na Vás! :)


Lektor: Vojtěch Franče - http://ografologii.blogspot.com/, http://znam-svuj-pribeh.blogspot.com/
Asistence: Martina Maksymovová - https://martiny-blog-k-cz.webnode.cz/

Žádné komentáře: